Sydney Sweeney’den ‘oyunculuk yapamayacağını’ söyleyen yapımcıya yanıt: Üzücü…

“Euphoria”, “Anyone But You”, “Immaculate” ve “Reality” yapımlarıyla tanınan oyuncu Sydney Sweeney, kendisinin güzel olmadığını ve oyunculuk yapamayacağını söyleyen Hollywood yapımcısı Carol Baum’a yanıt verdi.

Variety’ye konuşan Sydney Sweeney, “Uzmanlığını ve deneyimini paylaşacak konumda olan bir kadının bunun yerine başka bir kadına saldırmayı tercih etmesi ne kadar üzücü” dedi.

‘KARAKTERİ HAKKINDA ÇOK ŞEY ANLATIYOR’

Oyuncu sözlerine, “Eğer sektörde geçirdiği onlarca yılda öğrendiği ve öğrencilerine öğretmeyi uygun gördüğü şey buysa, bu utanç verici. Bir kadın yapımcı meslektaşını haksız yere aşağılamak, Baum’un karakteri hakkında çok şey anlatıyor” diye devam etti.

Sweeney’nin açıklamasının ardından Baum’un da TMZ’ye yorumlarından pişman olduğunu ve normalde bir oyuncu hakkında bu şekilde olumsuz konuşmadığını söylediği bildirildi.

Ne olmuştu?

“Dead Ringers”, “Father of the Bride” ve “Buffy the Vampire Slayer” gibi filmlerdeki çalışmalarıyla tanınan Hollywood yapımcısı Carol Baum, katıldığı bir etkinlikte, “Şu anda herkesin sevdiği bir aktris var, Sydney Sweeney… Sydney Sweeney’yi anlamıyorum. Uçakta onun rol aldığı ‘Anyone but You’ filmini seyrediyordum çünkü izlemek istedim. Kim olduğunu ve neden herkesin onun hakkında konuştuğunu bilmek istedim. Bu izlenemez filmi seyrettim. Bu filmi sevenlerden özür dilerim… Hani bu birbirlerinden nefret ettikleri romantik komediden” ifadelerini kullandı.

Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde yardımcı profesör olan Baum, sözlerine, “Sınıfıma dedim ki, ‘Bu kızı bana açıklayın. Güzel değil, rol yapamıyor. Neden bu kadar revaçta?’ Kimsenin bir cevabı yoktu. Ama sonra şu soru soruldu: ‘Peki filminizi onun olması koşuluyla çektirebilseydiniz bunu yapar mıydınız?’ Bu cevaplaması çok zor bir soru çünkü hepimiz filmin çekilmesini istiyoruz ve kim yeşil ışıktan kaçar ki? Tanıdığım hiç kimse. Sizin işiniz filmin çekilmesini sağlamak” diye devam etti.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir