Cilt, saç, vücut hepsini etkiliyormuş! Limondan gelen mucize, içtikçe iyileştiriyor

Limonda cildimizi parlatmakla ilişkili ve yaşlanma karşıtı bir madde olarak işlev gören c vitamini içerir ve kolaj üretimini uyardığı ve kırışıklık oluşumunu azalttığı söylenir.

Aynı zamanda anti-inflamatuar özelliklerle de yüklüdür ve bu da sivilce ve egzama gibi rahatsızlıkları hafifletmesini sağlar. Üstelik yüzümüzdeki ölü hücreleri temizler ve cildimizi gençleştirir.

Bu çayı düzenli olarak içmek, saç derinize gerekli vitamin ve minerallerin iletilmesini sağlar ve bu, saçınızı güçlendirirken aynı zamanda daha parlak hale getirir.

Limon çayı, kepek ve kaşıntı gibi saç derisi ile ilgili rahatsızlıkları çözer.

Cilt ve saça faydalarının yanı sıra limon çayının bağışıklığı güçlendirdiği de bilinmektedir.

Antioksidanların yanı sıra bağışıklığı güçlendirici özellikler de içeren C vitamini ile yüklü olan bu içecek, enfeksiyonları anında önleyebilir.

Artık sürekli hastalanmak yok. Limonlar ayrıca flavonoidler içerir ve bu antioksidanlar serbest radikalleri uzaklaştırarak beyin hastalığına yakalanma riskini azaltır.

Aynı zamanda kalbinizin sağlığını da geliştirir; bunun nedeni, C vitamininin atardamarlarınız ve damarlarınızda daha iyi kan akışını teşvik etmesi ve pıhtı oluşumunu önlemesidir.

Sonuç olarak bu, felç veya kalp krizi geçirme şansınızı azaltır. Limonlar kan basıncınızı da kontrol edebilir. Bu da gelecekte diyabet geliştirme riskinizi azaltır.

Limon asidik olmasına rağmen vücudunuza girdiğinde onu alkalileştirmeye başlar, bu da sağlıklı diş ve diş etlerini destekler, yağ ve kötü kolesterol seviyelerini azaltır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir